Zrubové domy

Drevo je čistý prírodný produkt, ktorý sa najmä v severských krajinách považuje za historický, ekologický stavebný materiál, s dobrými estetickými, technologickými, úžitkovými a mechanickými vlastnosťami. Svojou hmotnosťou tak nezaťažuje našu zem a je nám oveľa bližší ako tehla. Na rozdiel od umelých materiálov drevo dýcha. To znamená, že dáva priestor vzduchu, prechádzať v oboch smeroch a tým zabezpečuje aj jeho neustálu a čerstvú obnovu vnútri dreveného zrubového domu. Bývanie v zrubovom dome sa veľakrát označuje za zdravý život, a to kvôli svojmu pokojnému a priestrannému prostrediu. Vôňa dreva pôsobí uvoľňujúco ako pre našu myseľ, tak aj pre telo. Ďalšie pozitívum môžeme nájsť v tom, že z hľadiska elektrostatických vlastností sa drevo nenabíja statickou elektrinou a tak sa nevíri prach v miestnostiach. To ocenia hlavne ľudia, trpiaci alergiami. Na výrobu dreveného zrubového domu sa používa vopred vysušené a kvalitne opracované severské borovicové drevo, ktoré je v tvare lepeného hranola. Ak ste si doteraz mysleli, že toto drevo je rovnaké ako drevo zo stredoeurópskej borovice, ste na omyle. Kvôli extrémnym klimatickým podmienkam rastú tieto borovice oveľa pomalšie a s nízkou vlhkostnou rovnováhou. To spôsobuje, že drevo má veľmi tesné letokruhy, ktoré ho robia odolnejším, stabilnejším (nekrúti sa, nepraská) a má aj lepšie tepelno-izolačné vlastnosti. Profil trámov z lepených hranolov zaručuje presné a tesné lícovanie. To zabezpečuje, aby tepelná energia zostala vo vnútri zrubového domu. Pri takomto tesnom lícovaní jednotlivých trámov je zaručené, že steny zostanú tesné aj po desaťročiach tak, ako boli v prvý deň.

Referencie

Dúfame, že vás dostatočne inšpirujeme a pomôžeme Vám s realizáciou Vášho vlastného vysnívaného drevodomu. 

Zrubové domy jednopodlažné

Bývať v zrube? Niečo úžasné v súlade s prírodou. Jednopodlažné = “žiadne schody “, ocení aj staršia generácia.

Zrubové domy dvojpodlažné

Jedná sa o poschodové chaty vhodné na únik s rodinou alebo priateľmi pred každodennými povinnosťami. Ponúka taktiež možnosť väčšieho súkromia a viac obytnej plochy.

Luxusné domy s galériou

Naším cieľom je vytvárať krásne a funkčné domy v nadčasovom dizajne.

Chcete si pozrieť náš katalóg?

Naším cieľom je vytvárať krásne, funkčné a ekologické zrubové domy, ktoré vytvárajú prirodzené a priaznivé podmienky pre ľudí, ktorí v nich žijú.